Alumni - Year of Commission


2006
Askew, Kimberly
Crane, Brendan
Hebron, Omojola
Hunt,Timothy
Marrone, Edward
Noyes, William
Ortiz, Eric
Rahn, Christian
Rodriguez, Yudelka
Rose, Timothy
Slack, Jessica

2005
ALVES, MARYANN
BEAMS, JASON
BIRCH, ELIZABETH
GILOTTI, JONATHAN
HAYHURST, MICHAEL
JINKS, ROBERT
KEOGH, STUART
KNOWLES, KYLE
MCCARROLL, BRIAN
MORRISON, DOUGLAS
NG, KARMIN
ONEILL, RUSSELL
ORTEGA, ANTHONY
PEASE, DAVID
RICHARDS, RAYMOND
ROSARIO, GLORIA
STELLFOX, TRAVIS
WILSON, ETHAN
ZOLENDZIEWSKI, SCOTT

2004
CORBETT, JAMES
FALVEY, DAVID
GAMBO, DINA
HOGAN, RYAN
HOLBROOK, BRENDON
PERKINS, RUSSELL
PERRY, STEVEN
PROCHET, BRIAN
RICE, ERIN
ROEDEL, ERIK
SILLS, JEFFREY
WOOD, DAVID

2003
BROGAN, JAMES
CANADA, ZACHARY
CWALINA, DEBORAH
DAMBREVILLE, NAFEESAH
DANE, TRAVIS
ELDER,LINDSEY
FAGER, JAMES
GRAY, MICHAEL
LABRANCHE, RYAN
LEONARD, GEOFFREY
MACKENZIE, JOSEPH
REDENTE, SUZANNE
STANLEY, CHRISTY
TERZENBACH, LAUREN
VOGT, JASON
WALL, JOSEPH
WOOD, STEPHEN
YOUNG, CHARLES

2002
BALBONI, MARK
BLANCHARD, PHILIP
BOFFARDI, DAMIEN
DEVLIN, LUKE
DIMICK, CHRISTOPHER
FURLONG, CHRISTOPHER
HUNT, DAMON
KIM, BILL
MAKAROV, KONSTANTIN
MARIN, MICHAEL
MILLETT, ASHLEY
ROCHA, JAMES
ROEDER, THERESA
ROWEY, CHRISTOPHER
SANDOVAL, HENRY
VANDEWATER, KYLE

2001
BERGMAN, KIRSTEN
CARR, PAUL
CHASE, RICHARD
DEMPSEY, RICHARD
FITZGERALD, BRENNAN
GORDON, STUART
KRAUSE, SEAN
MEDEIROS, WALTER
PAPALLO, ROBERT
PATRICK, RYAN
RILEY, BRYAN
ROSSI, MICHAEL
SCHUPP, MATTHEW
ST LAURENT, K
TASCON, CLAUDIA
TISO, MICHAEL

2000
BARG, STEVEN
BARRITEAU, KRISTOFFER
BEAULIEU, JAMES
COHEN, STACY
COMISH, CHRISTOPHER
DAVIS, ANDREA
DEFOREST, JENNIFER
HAYDEN, DANIEL
KAPLAN, JUAN
LAFLASH, THOMAS
LATERZA, JAMES
MEZZETTI, CARA
OBRIEN, BRENDAN
PICKARD, MARK
SAWYER, TIMOTHY
SELLAZZO, JASON
SMITH, WILLIAM
TADEVICH, TINA
TORRACA, EDMUND
VIANNA, ROQUE

1999
CALIRI, JILL
CHRISTOPHER, MATTHEW
CORDERO, CARLOS
DITOMASO, DOMINIC
DUPUIS, CHANTAL
FARRELL, DAVID
FUHR, DANIEL
KILBRIDE, BRYAN
KILBRIDE, KEVIN
MILLICAN, JACOB
MIOZZI, JOSEPH
PAINTER, THEODORE
PATRUNO, JONAS
PENNOLA, NICHOLAS
ST GERMAINE
STOROZUK, JON

1998

BERNARD, MATTHEW
BIANCHI, MARC
CHISHOLM, ALAN
CHRETIEN, JOSEPH
FARMER, CONRAD
GRANIMS, MICHAEL
JABLONSKI, JEFFREY
KEEFE, JAMES
LAPORTE, MICHAEL
LEBLANC, JEFFREY
PASQUALE, DAVID
PETRAITIS, MATHIEU
ROVIRA, RAUL
ST PETERS
SULLIVAN, BRIAN
WHITE, JAMES
WHITEMAN, BRADLEY

1997
CHRISTOPHER, ERIC
COMERFORD, RICHARD
GRAHAM, JAMES
MCCARTHY, MICHAEL
PONTIF, MARK



 

All Right Reserved © 2008 University of Massachusetts Army ROTC